Wielgosz i Wspólnicy

weronika-zygmunt

Weronika
Zygmunt

Radca Prawny

Wykwalifikowany radca prawny z dużym doświadczeniem z zakresu prawa cywilnego i prawa medycznego.

Specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Zajmuje się sprawami ustroju majątków małżeńskich i ich podziałem po ustaniu wspólności majątkowej. Prowadzi sprawy rozwodowe, alimentacyjne, opieki nad dzieckiem i ustalenia kontaktów z dziećmi. Z sukcesami reprezentuje klientów przed sądami wszystkich instancji.

Z powodzeniem uczestniczy w obsłudze prawnej podmiotów leczniczych, z zakresu lecznictwa stacjonarnego – szpitali i zakładów opiekuńczo-leczniczych, a także podmiotów lecznictwa ambulatoryjnego. Zajmuje się problematyką naruszenia praw pacjenta i roszczeniami, ochroną danych osobowych, w tym danych wrażliwych i dostępem do informacji oraz dokumentacji medycznej. Występuje przed sądami wszystkich instancji oraz Komisją Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w sprawach związanych z błędami medycznymi, reprezentując tak podmioty lecznicze, jak i pacjentów.

Włada biegle językiem angielskim.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także Program Prawa Amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europeistykę (studia I stopnia) na Wydziale „Centrum Europejskie” Uniwersytetu Warszawskiego.

Radca Prawny – członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Przewiń do góry