Wielgosz i Wspólnicy

anna-klys

Anna
Kłys

Radca Prawny

Wykwalifikowany radca prawny z dużym doświadczeniem z zakresu prawa cywilnego. Specjalizuje się w prawie umów najmu nieruchomości komercyjnych oraz w prawie spadków i darowizn. Posiada doskonałe umiejętności negocjacyjne. W swojej karierze zawodowej współpracowała z wieloma podmiotami na rynku polskim w zakresie komercjalizacji i rekomercjalizacji centrów handlowych.

Aktualnie prowadzi obsługę prawną jednego z największych właścicieli centrów handlowych na rynku polskim w zakresie umów najmu lokali handlowych i usługowych znajdujących się w galeriach handlowych. Swoje wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości budowała niemalże od początku istnienia galerii handlowych w Polsce, dzięki czemu jest w stanie zapewnić kompletny pakiet obsługi prawnej w zakresie wynegocjowania umowy najmu lokalu użytkowego oraz jej późniejszych zmian. Negocjuje umowy najmu zarówno z wiodącymi sieciami handlowymi i poszczególnymi branżami takimi jak kina, kluby fitness, gastronomia, operatorzy komórkowi, usługi (kwiaciarnie, salony fryzjersko-kosmetyczne, biura podróży), jak również z najemcami lokalnymi oraz franczyzobiorcami. Zna specyfikę działalności i potrzeby poszczególnych najemców oraz potrafi wyważyć interesy
i argumenty obu stron, zapewniając najlepsze zabezpieczenie interesu prawnego reprezentowanej strony umowy.

Doświadczenie z zakresu prawa cywilnego i umiejętności negocjacyjne doskonale wykorzystuje doradzając klientom indywidualnym w spadkach i darowiznach. Łączy w tym zakresie doradztwo podatkowe z doradztwem prawnym, zapewniając kompleksową obsługę zdarzeń generujących obowiązki w podatku od spadków i darowizn. Reprezentuje klientów przed sądami przy stwierdzeniu nabycia spadku, działu spadku, zachowku, roszczeniach o zwrot nakładów. W zakresie podatku od spadków i darowizn występuje przed organami podatkowymi.

Z Kancelarią związana od 2001 roku. Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii obsługiwała jedną z największych polskich agencji celnych.

Włada biegle językiem angielskim.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca Prawny – członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie od 1998 roku.

Przewiń do góry