Wielgosz i Wspólnicy

joanna-pijanowska

Joanna
Pijanowska

Radca Prawny

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Przed rozpoczęciem współpracy z Kancelarią Wielgosz i Wspólnicy przez 13 lat pełniła funkcję Dyrektora Obsługi Prawnej w Pratt & Whitney Rzeszów S.A. – największego w Polsce producenta silników i komponentów lotniczych. Była też Partnerem odpowiedzialnym za transakcje M&A w kancelarii prawnej stowarzyszonej z Deloitte.

Prowadziła liczne projekty w zakresie restrukturyzacji zatrudnienia, relacji ze związkami zawodowymi i rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Doradzała przy optymalizacji funkcjonowania przedsiębiorstw (zmiany struktury organizacyjnej, usprawnienia dotyczące kluczowych procesów tj. umowy, zamówienia, inwestycje). Posiada bogate doświadczenie w transakcjach z obszaru fuzji i przejęć, obsługi procesów inwestycyjnych i nieruchomości. Koordynowała liczne projekty finansowane w ramach pomocy publicznej. Pełniąc funkcję Przewodniczącej Komisji Przetargowej sprawowała nadzór prawny i organizacyjny nad realizacją projektu o wartości 100 mln EUR pt. „Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Silników Lotniczych” przy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. z dofinasowaniem w ramach pomocy publicznej w wysokości 25 mln EUR.

Specjalizuje się w prawie pracy i w szeroko rozumianym prawie gospodarczym. Doradza w obszarze ładu korporacyjnego m.in. przy wdrażaniu kodeksów etycznych, programów dobrych praktyk biznesowych i compliance w różnych obszarach, procedur antykorupcyjnych, antyodwetowych, antymobbingowych.
Panelistka i prelegentka na licznych konferencjach m.in. na temat mobbingu, prawa umów, prawa pracy czy prawa lotniczego. Z powodzeniem prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy i prawa gospodarczego.

Włada biegle językiem angielskim oraz językiem rosyjskim w stopniu komunikatywnym.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca prawny – członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Przewiń do góry