Wielgosz i Wspólnicy

Monika
Dobosz

Dyrektor Operacyjny

Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w obszarze prawa cywilnego i korporacyjnego, ze szczególnym naciskiem na transakcje związane z rynkiem nieruchomości oraz prawo korporacyjne. W naszej Kancelarii pełni rolę Dyrektora Operacyjnego, gdzie łączy swoje bogate doświadczenie z umiejętnościami organizacyjnymi.

Jej kariera obejmuje ponad 20 lat praktyki w obszarze obsługi podmiotów gospodarczych oraz transakcji związanych z nieruchomościami. Przez 14 lat pełniła funkcję Head of Legal w renomowanej grupie spółek realizujących projekty nieruchomościowe, w tym zarówno komercyjne, jak i mieszkalne, o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. W ramach tej roli zarządzała zespołem działu prawnego i świadczyła wsparcie merytoryczne dla różnych działów wewnętrznych, włączając w to finanse, marketing, sprzedaż, inwestycje oraz procesy budowlane.Warto również podkreślić, że posiada znaczące doświadczenie w obszarze obsługi korporacyjnej grupy spółek, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Jej umiejętności obejmują kompleksową obsługę transakcji inwestycyjnych i nieruchomościowych, w tym nabywanie nieruchomości, pozyskiwanie finansowania, tworzenie umów joint venture, emisje akcji, certyfikatów inwestycyjnych i bankowe kredyty inwestycyjne, a także procesy budowlane, wynajem i sprzedaż projektów nieruchomościowych w różnych formach, włączając w to asset deal i share deal. Ponadto, aktywnie współpracowała z funduszami inwestycyjnymi oraz Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych, obsługując klientów będących w ich portfelu oraz spełniając wymagania regulacyjne.

Jej doświadczenie obejmuje zarówno obsługę spółek polskich, jak i międzynarodowych. Dołączyła do naszej Kancelarii w 2022 roku, wcześniej pracując dla jednej z czołowych firm na rynku nieruchomości w Polsce.

Ponadto, posiada znajomość języka angielskiego i jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

Przewiń do góry